/

100% ביטחון ברכישה בקארוויז

100% ביטחון ברכישה בקארוויז
100% ביטחון ברכישה בקארוויז

אובייקטיביות

הבחירה עם איזה רכבים וסוכנויות להתקדם בידיים שלך, אין סוכנות שאנחנו מקדמים בקבלת תוצאות החיפוש. אכפת לנו אך ורק לתת מענה מקצועי, מסור ומדויק שיענה על כל הצרכים שלך

אמינות

הסוכנויות שאנחנו מציגים לך פועלים בכפיפות ל’תו סחר’ (סוחר רכב מורשה) בפיקוח משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, ונתוני הרכבים נבדקים מול מאגרי מידע רשמיים

מקצועיות

יש לנו את המומחיות, הניסיון והידע למצוא את הרכב המתאים לדרישות שלך, אנחנו אוספים ומנתחים כל פיסת מידע על רכבים ועל שוק הרכב, כך שהדרך שלך לרכישת רכב תהיה פשוטה, נוחה ומהירה ככל האפשר

מה בודקים לפני שמחליפים רכב משפחתי?

מה בודקים לפני שמחליפים רכב משפחתי?

מה בודקים לפני שמחליפים רכב משפחתי?

החלפת רכב משפחתי דורשת מכם להגדיר תקציב, לקבל מידע עדכני על מלאי בסוכנויות ולהתמקד בדגמים בטיחותיים מקטגוריות רלוונטיות. בנוסף, חשוב לדעת כמה באמת הרכב יעלה ולקבוע סדר עדיפויות כדי להשיג מקסימום נוחות. הנה כל הפרטים

יום רביעי, 11.3.2020

בעלי משפחות מחליפים רכב בממוצע אחת ל-3 שנים. לאורך תקופת האחזקה, כל רכב סובל מבלאי, שחיקה, ירידת ערך ונזקים מצטברים אך במקרה הזה יש גם את הצרכים המשתנים של המשפחה. אם למשל המשפחה מתרחבת או שהילדים גדלים, סביר להניח שדגמים מסוימים יהפכו להיות לא רלוונטיים – וכך תדעו שהגיע הזמן לשדרג.

השיקולים בקניית רכב משפחתי מורכבים הן מהמצב הכלכלי ואפשרויות המימון, והן מצרכי המשפחה ומספר הנפשות בה, שעלול להשתנות כל כמה שנים. נשמע מסובך? זה יכול להיות הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים.

תקציב, עלויות ישירות והוצאות עקיפות

אחד הדברים הראשונים שבודקים היא העלות שכוללת גם את מחיר העסקה וגם את ההוצאות העקיפות. כאן כדאי להתייחס לאלמנטים כגון טיפולים, תשלומי ביטוח, סחירות ואבזור ולזכור שלרוב יש מקום להעדיף רכב חסכוני ומעט יקר יותר מאשר לנסות לחסוך בהתחלה אבל אחר כך לשלם ביוקר על צריכת דלק גבוהה, במיוחד אם הוצאות המשפחה השוטפות גבוהות ממילא.

בפועל, רכב בעל נפח מנוע קטן או רכב חשמלי יציגו נתוני צריכת דלק חסכוניים – אך ייתכן שתשלמו על זה בביצועים. מנגד, במידה והתקציב הראשוני (ההון העצמי שיש לכם לטובת העסקה) לא ממש מהווה פקטור, תוכלו לבחור מכונית משפחתית עם נפח מנוע גדול ומערכות חיסכון בדלק בילד-אין.

מבצעים חיפוש חכם

הגדרתם תקציב? יופי, עכשיו הגיע הזמן לסקר שוק. מומלץ לבצע סקר שוק מקיף הכולל עיון במחירוני רכב, בדיקת לוחות רכבים באינטרנט ואף בחינה פיזית של רכבים שונים בסוכנויות רכב. מנועי חיפוש חכמים כמו Carwiz יודעים לבצע כיום את כלל הפעולות האלו במקום אחד, החל משלב חיפוש הרכב ועד השוואת מחירונים ומחיר שוק.
חוץ מזה, גם אם אין לכם מושג איזה רכב אתם מתכוונים לקנות, אפשר להגדיר מראש את סגנון החיים שלכם ואת מטרות הרכב ולנצל את מנוע החיפוש המתוחכם כדי לקבל הצעות מתאימות לרכב המשפחתי שלכם בלי צורך לצאת מהבית.

בשלב הבא, כדאי לדעת שבענף הרכב מחלקים גם מכוניות משפחתיות לקטגוריות, מה שיכול לעזור לכם להתמקד בדגמים הרלוונטיים. באופן עקרוני, מומלץ להחליט האם מחפשים מכונית משפחתית סטנדרטית, מיני-ואן, ג'יפ בעל 7 מקומות וכן הלאה. בגלל שיצרני הרכב מציעים מגוון דגמים, הסינון הראשוני קריטי לחיסכון בזמן ובכסף.

מה לגבי הבטיחות?

כמעט כל רכב משפחתי שיוצר בשנים האחרונות יבטיח סטנדרטים גבוהים של בטיחות. אם זה מאוד מדאיג אתכם, תוכלו להתרשם מהמפרט הטכני המלא המפורסם באתרי היצרנים כדי לבדוק ציון במבחני ריסוק, סוגי מערכות בטיחות כלולים בחבילת האבזור וכן הלאה.

אם מדובר ברכב משפחתי שתפקידו להסיע גם ילדים קטנים, חשוב לבדוק כמה כיסאות בטיחות לתינוקות נכנסים במושב האחורי בהתאם למספר הילדים (עכשיו ובשנים הקרובות) ולברר לגבי התאמה לסוג הכיסא: אם למשל כבר יש ברשותכם כיסא בטיחות שמתחבר לשלדת הרכב, אתם צריכים לוודא שבדגם שבו אתם מתעניינים יש מערכת איזופיקס (ISOfix), שכוללת מספר טבעות מתכת שמשמשות כנקודת עיגון לכיסאות. מערכת איזופיקס כבר הפכה לסוג של סטנדרט בתעשיית הרכב של היום, אך תמיד כדאי לוודא. הורים לילדים גדולים יותר המשתמשים רק בבוסטר יסתפקו בחגורת הבטיחות הרגילה.

מה יותר חשוב לכם: רכב קטן שנכנס לחניה או תא גדול לקמפינג בשטח?

בהחלפת רכב משפחתי אתם צריכים לקבוע סדר עדיפויות ולבדוק מה מתאים לכם. אפשר להתרשם מהמלצות של חברים ושכנים, אבל סביר להניח שהצרכים המדויקים של המשפחה שלכם לא זהים אליהם.

כמו כן, לכל משפחה יש שגרה אחרת: יותר או פחות נסיעות עירוניות ובינעירוניות, עם או בלי בעיות חניה מתחת לבית, הרבה או מעט ציוד לקמפינג ויציאה לשטח וכן הלאה. מבחינתכם, הדבר החשוב הוא להציב את הנוחות של המשפחה בראש סדר העדיפויות ולהתמקד במה שמתאים ספציפית לכם.

כפי שראינו, היתרון כיום הוא ההיצע הגדול לבחור מתוכו. אולי תצטרכו להתפשר על אלמנטים מסוימים, אבל כל עוד הרכב יתאים גם לצרכי המשפחה וגם לתקציב – תוכלו לדעת שעשיתם בחירה נכונה לאחר כל הבדיקות ושקיבלתם החלטה מוצלחת.

 

* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד קארוויז, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוות אותה בייעוץ מקצועי פרטני.