עוד מידע שימושי הנוגע לרכישת רכב משומש

עוד מידע שימושי הנוגע לרכישת רכב משומש

עוד מידע שימושי הנוגע לרכישת רכב משומש

בהתבסס על שאלות נפוצות, ובהמשך ל-12 הצעדים שיש לבצע לפני רכישת רכב משומש, החלטנו לרכז עבורכם עוד מידע שימושי בכל הנוגע לרכישת רכב זה, החל מתשובות לשאלות שכיחות, ועד לטיפים חשובים ורשימה מרוכזת ומתומצתת של כל הפעולות שיש לבצע.

בהתבסס על שאלות נפוצות, ובהמשך ל-12 הצעדים שיש לבצע לפני רכישת רכב משומש, החלטנו לרכז עבורכם עוד מידע שימושי בכל הנוגע לרכישת רכב זה, החל מתשובות לשאלות שכיחות, ועד לטיפים חשובים ורשימה מרוכזת ומתומצתת של כל הפעולות שיש לבצע.

מה עדיף רכישת רכב משומש מסוכנויות או ממוכר פרטי?

כמובן ששני המקורות הם דרכים לגיטימיות לרכוש רכב משומש, אך הנה כמה דברים שכדאי לזכור: עם רכישת רכב ממוכר פרטי יהיה עליכם לעשות סידורי מימון משלכם, בעוד שסוחר מסוכנות יכול לעזור לכם לפנות למלווים שונים. ברכישה ממוכר פרטי, אם מגלים משהו לא תקין ברכב לאחר הרכישה – זה עליכם, וזאת משום שמכירות אלה הן סופיות, זאת בעוד שבסוכנות יש לך לאן לחזור במידה וישנה בעיה. לחלק קל יותר לנהל משא ומתן ולהתמקח עם מוכר פרטי מאשר עם אנשי מקצוע מיומנים בסוכנויות. כמו כן, בעוד שסוכנות יכולה להשיג עבורך דוח היסטוריה של הרכב, רק מוכר פרטי שנהג ברכב והרכב היה בבעלותו יכול לומר לך באמת איך כדאי להחזיק בו.

ליסינג על רכב משומש

אמנם לא מדובר בתופעה שכיחה, אבל אפשר לשכור רכב משומש. יידרש קצת יותר עבודה כדי למצוא סוכנות שמוכנה לעשות זאת - אך החיסכון יכול להיות בהחלט משמעותי. באופן כללי, רכישה של רכב משומש ושמירה עליו לאורך שנים תהיה תמיד האופציה הנכונה ביותר מבחינה כלכלית. עם זאת, אם אתם מחליפים רכב אחת לכמה שנים, מעדיפים לנהוג במשהו חדש יותר או סתם רוצים להתמקד בתשלום חודשי נמוך יותר, עסקת ליסינג יכולה להיות אלטרנטיבה טובה עבורכם.

מהו הזמן הטוב ביותר לרכוש רכב משומש?

הזמן הטוב ביותר לרכוש רכב משומש הוא כאשר באמת זקוקים לו ומרגישים מוכנים לרכישה, ללא קשר לזמן בשנה. תהליך רכישת רכב יכול להיות מלחיץ, ויכול לעבור יותר מחודש מרגע שחושבים על דגמים פוטנציאליים ועד לסגירת העסקה בפועל. עם זאת, יש להכיר כמה מגמות עונתיות:

ירידת מחיר בדרך כלל מתחילה עם כניסת דגם חדש (לרוב קורה עם תחילת שנה חדשה), לסוחרים יש מוטיבציה לפנות את המלאי הישן שלהם כדי לפנות מקום לרכבים החדשים. אוקטובר עד דצמבר הם בדרך כלל חודשי הקנייה הפופולאריים ביותר של רכבים חדשים, מה שאומר שיותר טרייד-אין נכנסים למלאי הרכבים המשומשים. יותר טרייד-אין מתורגם למבחר טוב יותר של מכוניות משומשות – וייתכן גם שלמחיר טוב יותר, אם הסוכנות מנסה להגיע למספרי המכירות שלה בסוף השנה.

טיפים לרכישת רכב משומש:

  • תקבלו אישור מראש להלוואה לרכב המשומש האופטימלי. פעולה זו תאפשר לכם לדעת אילו רכבים תוכלו להרשות לעצמכם ומה שיעור הריבית המוערך
  • מומלץ לקבל דוח אשראי ולדעת מה ציון האשראי שלכם לפני שתתחילו ברכישה. (חלק ממנפיקי כרטיסי האשראי מספקים מידע זה ללא עלות). כמובן שכדאי לפתור את כל בעיות האשראי לפני שמתחילים בתהליך רכישת הרכב
  • ערכו רשימה של הרצונות והצרכים שלכם ברכב משומש. מומלץ לקנות את הרכב העונה על 80% מהצרכים שלכם.
  • הרכיבו רשימת יעד של רכבים אופציונליים. עם סיום המחקר צמצמו את הרשימה לשלושה רכבים משומשים כדי להבטיח מעט גמישות
  • קראו את ביקורות המבקרים והצרכנים על הרכבים המשומשים כדי שתקבלו המלצות ותראו את היתרונות והחסרונות של רכבכם העתידי
  • בדקו את התכונות שהם "חובה" מבחינתכם: צבע, מרכב, קילומטראז', יצרן, דגם וכו', עם זאת – תהיו מוכנים לגלות גם גמישות
  • קראו ביקורות על מוכרי רכב כדי לגלות את מוכרי הרכב הפופולריים יותר באזור שלכם. ביקורות אלה עשויות גם לעזור לכם לומר איזה אנשי מכירות לבקש
  • עיינו במאגר הרכבים של CARWIZ כדי לראות את זמינות הרכב בו אתם מעוניינים, תוך שימוש בסננים המתקדמים השונים
  • עבור רכב בסוכנויות, יש לאשר את המחיר של הרכבים הרצויים באמצעות כלי הערכת רכב משומש. "הערכת רכב משומש" מהווה ככלי לא רק לתמחור הרכב אלא גם לסקירות, מפרט, צריכת דלק ורשימות של תכונות סטנדרטיות

בקצרה - רשימת פעולות לרכישת רכב משומש

שלב 1: מגדירים את התקציב

שלב 2: מרכיבים רשימת יעד של רכבים משומשים

שלב 3: בודקים מחירים

שלב 4: מוצאים רכבים משומשים למכירה באזור

שלב 5: בודקים את דוח היסטוריית הרכב

שלב 6: פונים למוכר

שלב 7: מנסים את הרכב

שלב 8: בודקים את המכונית

שלב 9: מבצעים משא ומתן על עסקה טובה

שלב 10: משלימים את העסקה

מאמרים נוספים

עמדת טעינה לרכב חשמלי

האם כדאי לקנות רכב חשמלי ?

מחירון רכב יד שניה שיתופי

כמה עולה ביטוח רכב ?

מחכים לך

במאגר שלנו

צפייה ברכבים

רכבים

אנחנו ב-CARWIZ נעזור לך להתחדש בקלות ובנוחות ברכב יד שנייה בהתאמה אישית מתוך אלפי רכבים וממאות סוכנויות רכב מובילות באמצעות ממשק חדשני וידידותי שפיתחנו, ובעזרת האלגוריתם החכם והמהפכני שלנו.

© כל הזכויות שמורות למימון ישיר מקבוצת ישיר (2006) בע'מ, מספר רשיון 54414 ("החברה"), המממנת ובעלת אתר "קארוויז", תפעולו ואספקת השירותים דרכו. החברה מספקת את האתר כפלטפורמה לפרסום כלי רכב ואינה נושאת באחריות בכל הקשור לכלי הרכב.אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. קבלת ההלוואה כפופה למדיניות החברה ונהליה.הודעה בנוגע לקבלת חיווי אשראי: בפנייה לבחינת זכאות לקבלת הלוואה מימון ישיר מקבוצת ישיר (2006) בע"מ תפנה ללשכת האשראי על מנת לקבל את נתוני האשראי המצויים אודותיך במאגר בנק ישראל.
לערביתלחץ כאן
אפשר לעזור?